Witaj Minecraftowiczu !
Witaj serdecznie na CraftBoard.pl

Witaj, serdecznie Cię zapraszamy na największe w Polsce serwery minecraft ! Forum Minecraft - Prócz Naszych serwerów znajdziesz tutaj poradniki, konkursy oraz chętna do pomocy społeczność!





IP SERWERY MINECRAFT 1.8-1.20.* :
MINEFOX.PL
MINESERWER.PL
MCSURVI.PL
BESTRPG.PL



IP SERWER MINECRAFT PVP 1.8-1.20.* :
WARZ.PL



Zarejestruj się już teraz, a uzyskasz dodatkowe uprawnienia na forum !

  • Zakładaj nowe wątki oraz aktywnie w nich uczestnicz,
  • Odblokuj możliwość pisania na Shoutboxie (czat),
  • Ogranicz ilość wyświetlanych reklam,
  • Zdobywaj reputację i uznanie innych użytkowników forum,
  • Odblokuj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
  • Uczestnicz w forumowych konkursach,
Największy w polsce serwer minecraft ! Zarejestruj się na forum i zapraszamy Cię serdecznie na Nasz serwer !



Polecamy Serwery Minecraft

Zapraszamy Was na Nasze Serwery 1.8-1.16+! Adresy IP:
HYPIXEL.PL



Zamów polubienia, subskrypcje, obserwujących na youtube, facebook, instagram! Wypromuj się w socialmediach!

Odwiedź Nasze Serwery Minecraft oraz SUBSKRYBUJ NAS na YouTube!


Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CapturetheFlag!
Autor Wiadomość
xszymon22 Offline
Obeznany
**

Liczba postów: 288
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 34 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #1
CapturetheFlag!
[b][b]
Hejo wszyscy!

Ukrywaliśmy/ukrywałem informację o tym przez pewien czas i budowę, ale już mogę wam to powiedzieć, że na S1 będziemy organizować event o nazwie "Capture the Flag", co po polsku oznacza "Przejmij Flagę"!

O co chodzi?

Cała zabawa wywodzi się od dawnego pomysłu Notcha o stworzeniu nowych trybów gry, czyli między innymi Capture the Flag: http://pl.minecraftwiki.net/Capture_the_Flag

Jak grać?

1.Wybierasz/Twoja gildia wybiera grupę, którą będzie: Niebiescy lub Czerwoni.
2.Przenosisz się/Przenosicie się do "poczekalni" w zamku swojej grupy za pomocą warpu.
3.Kiedy pistony pójdą w dół zabawa się zaczyna...Każdy w zależności od tego, kim został w wyniku wcześniejszego podziału grupy na atakujących i broniących wykonuje swoje zadanie napisane poniżej.

Atakujący:
Może być ich 2 rodzaje:

"Spartanie"-Biegną w stronę zamku wroga pozbywając się przy okazji wszystkich wrogów, którzy stoją im na drodze.

"Spy"-Za pomocą tajnych przejść, tuneli, dołów itp. starają się "wślizgnąć" do zamku wroga.

Atakujący po prostu muszą się dostać do zamku wroga, przejąć ich flagę, wrócić i postawić flagę przeciwników na płytkach pod swoją.

Broniący:
Ich można podzielić na 3 rodzaje:

"Anty-Spy"-Po rozeznaniu się po zamku pozbywają się szpiegów, którzy za pomocą tajnych przejść próbują dostać się do flagi.

"Łucznicy"-Za pomocą łuków i górnej części zamku zestrzeliwują wrogów.

"Terenowcy"-Oni bronią flagi w terenie tzn.na polu, który oddziela zamki.

"Flagowcy"-Oni są ostatnią obroną. Może być ich max. 2 i stoją oni obok flagi.

Krótko mówiąc: nie dopuszczają wroga do flagi, dopóki sojusznicy nie wrócą z misji i nie postawią flagi wroga na płytkach.

Kilka zasad na rozwianie wątpliwości typu "no i co teraz?":


1.Jeśli wróg, którego zabiłeś miał twoją flagę to musisz ją zanieść do swojego zamku i z powrotem zawiesić.

2.Zabijanie swoich z gildii/grupy jest ZABRONIONE.

3.Gildia/Grupa, która spróbuje oszukać za pomocą klocka wełny z zewnątrz automatycznie przegrywają i dostają zakaz na udział w zabawie na czas wyznaczony przez organizatora eventu (Admina, Moda, JuniorModa, Redaktora...)


W miarę czasu mogą pojawić się nowe zasady, które mają zlikwidować problemy, jakie wyszły podczas eventu.



Narazie nie ma jeszcze eventu z powodu problemów z flagą Build (klocek po zniszczeniu nie chce wypaść), ciężko znaleźć jakieś gildie do zabawy i Roocer dał do myślenia o pluginie do gry.[/size]



MIŁEJ ZABAWY!

[Obrazek: 2z70sx0.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2012 18:06 przez xszymon22.)
Oceny: cysiu_PL (+1)
07-12-2012 14:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
[Vip]KalisPro Offline
VIP
VIP

Liczba postów: 2,107
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 440 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #2
RE: CapturetheFlag!
ahh już to widzę jak ktoś weźmie udział

[Obrazek: esiObC2.gif]
[Obrazek: c5a0d78f0000ed0e.png]
07-12-2012 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
xszymon22 Offline
Obeznany
**

Liczba postów: 288
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 34 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #3
RE: CapturetheFlag!
(07-12-2012 14:18)KalisPro napisał(a):  ahh już to widzę jak ktoś weźmie udział

Dziękuję za ironię ;(
O właśnie Kalis! Mógłbyś na cel CTF założyć 2 nowe serwery głosowe na TS? Jeden dla Niebieskich, drugi dla Czerwonych (oczywiście z hasłem)

[Obrazek: 2z70sx0.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2012 14:31 przez xszymon22.)
07-12-2012 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Roocer Offline
Strażnik Teksasu
****

Liczba postów: 1,555
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 171 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #4
RE: CapturetheFlag!
szymon, a wiesz że jest nawet plugin do tej zabawy? Tongue
07-12-2012 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Nyelia Offline
Polonistka
***

Liczba postów: 667
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 116 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #5
RE: CapturetheFlag!
Jak wspominałam Szymonowi, grałam na serwerze z takim pluginem. Tam kiedy się szło na ctf, to po prostu, sam nie możesz wybrać drużyny. Dołączają cię albo do niebieskich, albo do czerwonych. Żeby się odróżniali, blue miało granatową wełnę na głowie, a red czerwoną. Żeby donieść flagę, wystarczyło szybko pobiec na respawn.(tam gdzie się pojawiasz, kiedy zginiesz). Także każdy członek teamu, miał podstawowe itemki. Łuk, 8 strzał, kamienny miecz, żelazny kilof i łopatę. Oczywiście, te przedmioty służyły wyłącznie do walki. Ogólnie to było bardzo fajne. Ale to nie był event. CTF, cały czas był dostępny. Na s1, też można tak zrobić. Ale proponuję, żeby trochę urozmaicić i zrobić bardziej kręte ścieżki itp. Ogólnie, że można się zgubić. Wtedy, nie wiadomo skąd ci wypadnie ktoś i cię zabije. To jest fajne. Na pewno się popracuje nad tym. Na razie to tylko "test". Smile

[Obrazek: luRYace.png] http://ask.fm/szatanwminecraft
07-12-2012 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
xszymon22 Offline
Obeznany
**

Liczba postów: 288
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 34 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #6
RE: CapturetheFlag!
Można by wgrać ten plugin na serwer o ile Kalis/Banan/Chester się zgodzi Smile
Nyelia jak chcesz to możesz pomóc mi w budowie areny CTF jak chcesz (może masz jakieś doświadczenie skoro grałaś już Big Grin )

[Obrazek: 2z70sx0.jpg]
07-12-2012 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Nyelia Offline
Polonistka
***

Liczba postów: 667
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 116 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #7
RE: CapturetheFlag!
Chętnie. ;]

[Obrazek: luRYace.png] http://ask.fm/szatanwminecraft
07-12-2012 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Chester_Psycho Niedostępny
Dzieci! Nie słuchajcie rapu!
****

Liczba postów: 1,028
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 283 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #8
RE: CapturetheFlag!
Me słowa nie mają mocy więc mnie nie pytajcie.. Ale jak powstanie burdel albo tak jak z hipodromem na s2 będzie to następnym razem raczej nic podobnego nie będzie.
07-12-2012 18:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
[Vip]KalisPro Offline
VIP
VIP

Liczba postów: 2,107
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 440 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #9
RE: CapturetheFlag!
Co do ts to nie problem zakładam i jest ale raczej nikt tego nie będzie używał

[Obrazek: esiObC2.gif]
[Obrazek: c5a0d78f0000ed0e.png]
07-13-2012 01:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
idhff Offline
Zarejestrowany

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #10
RE: CapturetheFlag!
Bardzo Chętnie Wezmę udział, obojętnie w jakim teamie, gorzej będzie z TS'em Big Grin
07-13-2012 07:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Wątek zamknięty 


Skocz do:


POLECAMY NAJLEPSZY W POLSCE SERWER MINECRAFT oraz Serwery Minecraft 1.7, 1.8, 1.12
A jeśli interesuje Cię praca przez internet warto sprawdzić forum o zarabianiu które pokaże Ci czym jest Praca w domu

Kontakt | Serwery Minecraft - Minecraft Serwer | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | Informacja o cookies | RSS