Witaj Minecraftowiczu !
Witaj serdecznie na CraftBoard.pl

Witaj, serdecznie Cię zapraszamy na największe w Polsce serwery minecraft ! Forum Minecraft - Prócz Naszych serwerów znajdziesz tutaj poradniki, konkursy oraz chętna do pomocy społeczność!





IP SERWERY MINECRAFT 1.8-1.20.* :
MINEFOX.PL
MINESERWER.PL
MCSURVI.PL
BESTRPG.PL



IP SERWER MINECRAFT PVP 1.8-1.20.* :
WARZ.PL



Zarejestruj się już teraz, a uzyskasz dodatkowe uprawnienia na forum !

  • Zakładaj nowe wątki oraz aktywnie w nich uczestnicz,
  • Odblokuj możliwość pisania na Shoutboxie (czat),
  • Ogranicz ilość wyświetlanych reklam,
  • Zdobywaj reputację i uznanie innych użytkowników forum,
  • Odblokuj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
  • Uczestnicz w forumowych konkursach,
Największy w polsce serwer minecraft ! Zarejestruj się na forum i zapraszamy Cię serdecznie na Nasz serwer !



Polecamy Serwery Minecraft

Zapraszamy Was na Nasze Serwery 1.8-1.16+! Adresy IP:
HYPIXEL.PL



Zamów polubienia, subskrypcje, obserwujących na youtube, facebook, instagram! Wypromuj się w socialmediach!

Odwiedź Nasze Serwery Minecraft oraz SUBSKRYBUJ NAS na YouTube!


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Odwołanie] Błogosławieństwo
Autor Wiadomość
Puxqh Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 34
Dołączył: Sep 2020
Reputacja: 8 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #1
[Odwołanie] Błogosławieństwo
Chciałbym się odnieść do posta https://craftboard.pl/Temat-Blogoslawienstwo-BUG-17717 na którym dostałem odpowiedż."Nie mamy wpływu na to czy crashuje ci sie minecraft, to problem po twojej stronie", w tym przypadku się zgadzam i był to problem po mojej stronie. "nie mamy tu czego weryfikować ani poprawiać" mój post nie został napisany ze względu na to, że scrashowało mi minecrafta, a dlatego, że skrypt na błogosławieńśtwo nie przewiduje wszystkich przypadków jakie mogą zaistnieć podczas śmierci. A mianowicie, jak wiemy skrypt działa na zasadzie przywracania stanu ekwipunku na moment przed śmiercią po kliknięciu przycisku RESPAWN. W momencie gdy jesteśmy zalogowani na serwerze (tutaj chodzi o logowanie przez AuthMe) i klikniemy ten przycisk wszystko zadziała prawidłowo, niestety gdy ktoś użyje przycisku RESPAWN w momencie gdy plugin AuthMe wylogował danego gracza przedmioty zostaną oddane ale gdy się zalogujemy przy użyciu komendy /login haslo, przedmioty zostają usunięte. Dzieje się tak ze względu na to, że plugin AuthMe zapamiętuje stan ekwipunku na moment wyjścia z serwera. W przypadku gdy zgineliśmy nasz ekwipunek jest pusty i dlatego AuthMe usuwa przedmioty, który błogosławieńśtwo oddało nam w momencie użycia przycisku RESPAWN. Podsumowując skrypt na błogosławieństwo nie sprawdza czy gracz jest zalogowany na serwerze przy użyciu pluginy AuthMe tylko za każdy razem zwraca przedmioty po kliknięciu przycisku RESPAWN. Gdy gracz jest wylogowany skrypt i plugin (authme) kolidują ze sobą tak jak opisałem powyżej co skutkuje usunięciem przywróconych przedmiotów.
"Zwrot jakichkolwiek itemów nie przysługuje. Gdyby tak było każdy wymuszałby crasha przy ewentualnej śmierci." odnosząc się do tej wypowiedzi nie rozumiem dlaczego zwrot jakichkolwiek itemów nie przysługuje jak na filmiku jest dokładnie pokazane jak moje przedmioty które zostały oddane przez błogosławieńśtwo zostają usunięte przed plugin Authme po zalogowanie się /login hasło. A co do tego, że kazdy by wymuszał crash przy ewentualnej śmierci to byłoby to kompletnie niekorzystne ponieważ, jak ktoś ma błogosławieńśtwo to wie, że przedmioty zostaną zwróce gdy ktoś zginie, a takie działanie jak wymuszenie crasha gdy ktoś posiada Błogosławieńśtwo jest czymś co w tym przypadku nie daje żadnych korzyści.
Dodam, że gdy osoba która nie posiada błogosławieństwa i dostanie crasha i wejdzie ponownie na serwer (tak jak w moim przypadku pokazanym na filmie), NIE OTRZMA przedmiotów, które zostaną usunięte po zalogowaniu. Dzieje się tylko tak gdy ktoś posiadał błogosławieństwo w momencie śmierci i gdy wchodzimy na serwer po takim incydencie błogosławieństwo oddaje nam przedmioty nie zważając na to, że zaraz zostaną usunięte jak się zalogujemy (przez plugin Authme) /login haslo. Rozpisuję to tak bardzo prosto ze względu na wypowiedz Pana pod moim postem "Gdyby tak było każdy wymuszałby crasha przy ewentualnej śmierci.", która mnie bardzo zaskoczyła bo nie wiem w jakim celu ktoś by miał wymuszać crasha mając błogosławieństwo.
Chciałbym zaproponować jak można rozwiązać ten problem. Pierwszym pomysłem jest aby skrypt sprawdzał czy gracz jest zalogowany na serwerze (przez Authme) w momencie gdy chce oddać zachowane przedmioty. Jeśli gracz jest zalogowany skrypt oddaje przedmioty, jeśli nie skrypt czeka na zalogowanie. Drugą propozycją jest aby zmienić moment oddawanie przedmiotów. A mianowicie aby zachowane przedmioty nie było oddawane w momencie Respawnu, a np. w momencie użycia komendy np. /odbierz lub kliknięcia na tabliczkę. I gdy gracz ma przedmioty do odebrania to zostają mu one przywrócone.
Oceny: lookas76 (+2), Admin (+5)
10-19-2020 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Odpowiedz cytując ten post
Admin Offline
Administrator
Administrators

Liczba postów: 1,791
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 760 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #2
RE: [Odwołanie] Błogosławieństwo
obie propozycje niewykonalne

a) authme nie ma wsparcia dla skripta
b) twoj sposob sprawi z odbieraniem po zalogowaniu rowniez nie do zrobienia, bo w momencie wejscia na serwer niezbedne jest sprawdzenie czy gracz ma ksiazke w eq lub nie, jesli jej nie ma to itemy clearuje, jesli ma to kasuje ksiazke i nie podejmuje akcji.


Nie widze sensowniejszego rozwiązania, margines błedy generalnie niewielki bo mało komu mc crashuje no ale nie mam lepszego pomyslu.

Subuj Wink https://www.youtube.com/user/CraftBoardPL Heart

Serwery Minecraft 1.8 =) http://serweryminecraft.pl
11-03-2020 09:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Odpowiedz cytując ten post
Puxqh Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 34
Dołączył: Sep 2020
Reputacja: 8 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #3
RE: [Odwołanie] Błogosławieństwo
Przed chwilą stworzyłem plugin, który rozwiązuje ten problem. W momencie śmierci sprawdza, czy gracz ma w eq błogosławieństwo. Jeśli tak to usuwa te błogosławieństwo, z dropów, oraz wstrzymuje wypadnięcie przedmiotów z ekwipunku, które by wypadły z nas po śmierci, a za to zapisuje je do pliku. W momencie gdy gracz się odrodzi to dostanie wiadomość, aby użyć komendy do odbioru przedmiotów. Po wpisaniu komendy, plugin sprawdza czy dla danego gracza są zapisane przedmioty w pliku, a jeśli tak to je jemu przywraca i usuwa gracza z pliku, a jak nie to zwraca wiadomość, że nie ma przedmiotów do odebrania. Plusami takiego rozwiązania, jest całkowite pozbycie się problemu, że przedmioty mogą zostać usunięte gdy gracz nie jest zalogowany (jak w moim przypadku), a po drugie gracz może sobie zdecydować kiedy chce odebrać przedmioty, które zostały mu zapisane dzięki błogosławieństwu.

Tutaj jeszcze wracając do zwrotu usuniętych przedmiotów. Jak sam Pan zauważył margines błędu, że przedmioty zostaną usunięte nawet gdy ktoś posiadał błogosławieństwo, jest niewielki, ale nie można o tym zapominać. Więc myślę, że w takim przypadku gdy ktoś posiada niepodważalne dowody, a problem jeszcze nie został rozwiązany to zwrot powinien przysługiwać. Rozumiem, że Pan nie ma zbytnio czasu aby dokonać zwrotu, dlatego prosiłbym o to aby copafaca2 się tym zajął.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2020 16:03 przez Puxqh.)
11-03-2020 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Odpowiedz cytując ten post
xPanRoyal Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 54
Dołączył: Feb 2020
Reputacja: 4 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #4
RE: [Odwołanie] Błogosławieństwo
Dzisaj Herbata1337 logł podczasz pvp bo dedał stracił guardiana ale 20 serc mu zostało a też miał. Prosił bym on naprawe tego.
11-03-2020 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Odpowiedz cytując ten post
lookas76 Offline
Obeznany
**

Liczba postów: 158
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 39 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #5
RE: [Odwołanie] Błogosławieństwo
(11-03-2020 09:46)Admin napisał(a):  a) authme nie ma wsparcia dla skripta
sądzę że serwer jest 1.7 albo 1.8 więc nie wiem w czym problem


Załączone pliki Miniatury
   

Posty: 10 50 100 200 500 1000

Discord: JózefSztacheta#4882
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2020 22:10 przez lookas76.)
11-07-2020 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Odpowiedz cytując ten post
Puxqh Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 34
Dołączył: Sep 2020
Reputacja: 8 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #6
RE: [Odwołanie] Błogosławieństwo
BUMP.
11-12-2020 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Odpowiedz cytując ten post
Admin Offline
Administrator
Administrators

Liczba postów: 1,791
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 760 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #7
RE: [Odwołanie] Błogosławieństwo
(11-07-2020 22:07)lookas76 napisał(a):  
(11-03-2020 09:46)Admin napisał(a):  a) authme nie ma wsparcia dla skripta
sądzę że serwer jest 1.7 albo 1.8 więc nie wiem w czym problem

Najpierw sprawdz pozniej pisz, to bedziesz wiedzial w czym problem. Smile
To ze zapisane w dokumentacji jest ze funkcja istnieje nie znaczy ze dziala. Smile

Subuj Wink https://www.youtube.com/user/CraftBoardPL Heart

Serwery Minecraft 1.8 =) http://serweryminecraft.pl
11-15-2020 11:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Odpowiedz cytując ten post
lookas76 Offline
Obeznany
**

Liczba postów: 158
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 39 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #8
RE: [Odwołanie] Błogosławieństwo
Admin napisał(a):Najpierw sprawdz pozniej pisz, to bedziesz wiedzial w czym problem. Smile
To ze zapisane w dokumentacji jest ze funkcja istnieje nie znaczy ze dziala. Smile

ok potestuje

EDIT


@Admin testowane na paper 1.8.8, AuthMe 5.4.0, skript z bukkita

Posty: 10 50 100 200 500 1000

Discord: JózefSztacheta#4882
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-17-2020 00:05 przez lookas76.)
11-16-2020 03:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


POLECAMY NAJLEPSZY W POLSCE SERWER MINECRAFT oraz Serwery Minecraft 1.7, 1.8, 1.12
A jeśli interesuje Cię praca przez internet warto sprawdzić forum o zarabianiu które pokaże Ci czym jest Praca w domu

Kontakt | Serwery Minecraft - Minecraft Serwer | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | Informacja o cookies | RSS