Witaj Minecraftowiczu !
Witaj serdecznie na CraftBoard.pl

Witaj, serdecznie Cię zapraszamy na największe w Polsce serwery minecraft ! Forum Minecraft - Prócz Naszych serwerów znajdziesz tutaj poradniki, konkursy oraz chętna do pomocy społeczność!





IP SERWERY MINECRAFT 1.8-1.20.* :
MINEFOX.PL
MINESERWER.PL
MCSURVI.PL
BESTRPG.PL



IP SERWER MINECRAFT PVP 1.8-1.20.* :
WARZ.PL



Zarejestruj się już teraz, a uzyskasz dodatkowe uprawnienia na forum !

  • Zakładaj nowe wątki oraz aktywnie w nich uczestnicz,
  • Odblokuj możliwość pisania na Shoutboxie (czat),
  • Ogranicz ilość wyświetlanych reklam,
  • Zdobywaj reputację i uznanie innych użytkowników forum,
  • Odblokuj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
  • Uczestnicz w forumowych konkursach,
Największy w polsce serwer minecraft ! Zarejestruj się na forum i zapraszamy Cię serdecznie na Nasz serwer !



Polecamy Serwery Minecraft

Zapraszamy Was na Nasze Serwery 1.8-1.16+! Adresy IP:
HYPIXEL.PL



Zamów polubienia, subskrypcje, obserwujących na youtube, facebook, instagram! Wypromuj się w socialmediach!

Odwiedź Nasze Serwery Minecraft oraz SUBSKRYBUJ NAS na YouTube!


Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUTORIAL][WIN] Jak instalować mody!
Autor Wiadomość
Skzyp Offline
Your system's Root.

Liczba postów: 86
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 27 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #1
Bug [TUTORIAL][WIN] Jak instalować mody!
[Obrazek: dialog-warning.png]

Napiszę to raz. I tylko raz. Wszelkie pytania "A jAG ZaJinZdALoWADź TeGO MODA????!!!" będę poddawał dosłownie zmiażdżeniu. Więcej nie powtórzę.



[Obrazek: book-icon.png]

Uprzejmie proszę o czytanie ze zrozumieniem! Wszystko jest klarownie wyjaśnione dla średnio rozwiniętego szympansa



[Obrazek: m,windows.gif]

Instrukcja instalacji modów dotyczy tylko systemów z rodziny M$ Window$. Lecz jeśli jesteś linuksiarzem, to na pewno jesteś na tyle cwany, że wiesz, jak to zrobić u siebie.


[Obrazek: minecraft_icon.png]

Instrukcja instalacji modów do Minecrafta - wersja 0.2


Witam! Chciałbym Wam przedstawić bardzo prostą sztukę instalacji modów do gry Minecraft. Instrukcja ta działa dla najnowszej wersji gry. Kroki należy wykonywać zgodnie z instrukcją i nie wykonywać wtedy w systemie żadnych innych czynności (z dziećmi neo różne rzeczy się dzieją, nigdy nic nie wiadomo).

1. Gdy mamy najnowszą wersję Minecraft, musimy zdobyć mod do niej. Jedynym miejscem, które rozprowadza najnowsze, w pełni bezpieczne i przetestowane mody, jest oficjalne repozytorium modów Minecrafta. Stamtąd należy ściągnąć paczkę ZIP z tematu z poszukiwanym modem. Tematy mają etykiety z numerami wersji, więc wybieramy naszą.

2. Gdy dany mod wymaga ModLoader'a, czyli specjalnego frameworka do tworzenia modów, ściągamy go i instalujemy, jak gdyby był to zwykły mod. ModLoadera zawsze aktualnego można zdobyć w tym miejscu. Być może to ModLoader jest pierwszym modem, jaki właśnie instalujesz - w praktyce powinno tak być.

3. Gdy pobraliśmy paczkę z modem, nie rozpakowujemy jej, lecz otwieramy w naszym programie archiwizującym (sprawdzałem w najnowszych wersjach WinRAR'a, WinZIP'a, 7Zip'a i Total Commandera). Jeśli folder zawiera plik ReadMe.txt, należy go najpierw bezwzględnie przeczytać.

4. W drugim oknie powinniśmy sobie otworzyć archiwum wykonywalne Minecrafta, czyli minecraft.jar jako archiwum, które znajduje się w systemach WinNT, WinXP w folderze C:\Documents and Setting\[nazwa użytkownika]\Dane aplikacj\.minecraft\bin, a w systemach WinVista, Win7, Win8 w folderze C:\Userz\[nazwa_użytkownika]\Appdata\Roaming\.minecraft\bin. W obu systemach działa także zmienna środowiskowa %appdata%, przy której ścieżka wywołania to %appdata%\.minecraft\bin. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do folderu, zapytaj swojego rodzica/opiekuna/administratora/szefa/gościa z serwisu.

5. Gdy mamy już otwarte oba pliki, musimy przekopiować mod do archiwum Minecrafta. Jeśli w folderze nie ma jakichś instrukcji, typu "copy this folder to .minecraft", to zaznaczamy wszystkie pliki i foldery, a następnie przesuwamy do okna z archiwum minecraft.jar. Czytamy okienko dialogowe i naciskamy odpowiedź twierdzącą.

6. Z pliku minecraft.jar wybieramy folder META-INF i naciskamy [Delete]!!! (To jest główna przyczyna "niedziałania" modów)

7. Zamykamy wszystko i możemy cieszyć się grą z modami!

Ewentualne błędy - patrz punkt piąty i szósty.

Screenów nie dawałem, ponieważ budziłyby zamęt i popłoch, oraz odcięłyby Was od logicznego myślenia.

Dziękuję za przeczytanie, mam nadzieję, że zrozumiałeś. Nie omieszkaj dać plusa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-14-2011 15:18 przez Skzyp.)
06-13-2011 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
MajoR Offline
Dobry Duch Serwera

Liczba postów: 119
Dołączył: May 2011
Reputacja: 79 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #2
RE: [TUTORIAL][WIN] Jak instalować mody!
W pierwszym punkcie coś nie pykło, w 6 niepotrzebne wykrzykniki. Ogólnie przydatne, przejrzyste, ładne.
06-13-2011 20:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Pent4gram Offline
Zarejestrowany

Liczba postów: 10
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #3
RE: [TUTORIAL][WIN] Jak instalować mody!
Bardzo przydatny i ładny tutorial. Propsy.
06-15-2011 16:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
IrAs Offline
Zarejestrowany

Liczba postów: 16
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 1 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #4
RE: [TUTORIAL][WIN] Jak instalować mody!
dzięki
06-18-2011 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Rales Offline
Budowlaniec

Liczba postów: 88
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 4 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #5
RE: [TUTORIAL][WIN] Jak instalować mody!
Dzięki , przydało się Smile
06-23-2011 13:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
alb321 Offline
Zarejestrowany

Liczba postów: 15
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #6
RE: [TUTORIAL][WIN] Jak instalować mody!
Dzięki Smile
06-24-2011 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Bernhart Offline
Zarejestrowany

Liczba postów: 7
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #7
RE: [TUTORIAL][WIN] Jak instalować mody!
"Dzięki" Big Grin (Jak to wszyscy mówią)
07-03-2011 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
tojatos Offline
Zarejestrowany

Liczba postów: 17
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #8
RE: [TUTORIAL][WIN] Jak instalować mody!
Ładnie wyjaśnione.
07-05-2011 16:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Kebab Offline
Super Gracz

Liczba postów: 50
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 3 Dodaj Diaxa
Pomogłem? Daj Diaxa!
Post: #9
RE: [TUTORIAL][WIN] Jak instalować mody!
Dobre. Na pewno graczom zaczynającym swoją przygodę z minecraft się to przyda.
07-06-2011 12:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Subskrybuj CraftBoardPL:
Wątek zamknięty 


Skocz do:


POLECAMY NAJLEPSZY W POLSCE SERWER MINECRAFT oraz Serwery Minecraft 1.7, 1.8, 1.12
A jeśli interesuje Cię praca przez internet warto sprawdzić forum o zarabianiu które pokaże Ci czym jest Praca w domu

Kontakt | Serwery Minecraft - Minecraft Serwer | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | Informacja o cookies | RSS